Nauja elitinė "Marantz Premium 10" serija

Kategorijoje: Naujienos Data: Tuesday, February 21, 2017 Komentarai: 0 Paspaudimai: 2180

Daugiau nei 10 metų „Ma­rantz“ inžinieriai kūrė naują elitinę stereofoninių įrenginių seriją „Premium 10“. SACD/CD diskų grotuvas „Marantz SA-10“ ir integrinis stiprintuvas „Ma­rantz PM-10“ pristatyti Olandijos mieste Eindhovene, kuriame įsikūręs kompani­jos „D+M Group“, vienijančios „Hi-Fi“ prekės ženklus „Denon“ ir „Marantz“, Europos biuras. Šia proga į Eindhoveną atvyko legendinis kūrėjas Kenas Ishi­vata, kuriam ypač svarbūs „10 Series“ modeliai, apimantys pažangiausius „Marantz“ pastarojo laikotarpio sprendi­mus. Kokybiško garso mėgėjams Kenas Ishivata skyrė vaizdo įrašą, o laiškas su kūrėjo parašu yra kiekvienoje „Marantz 10 Series“ aparato pakuotėje.

 

SACD/CD grotuvas „Marantz SA-10“

SA-10 tęsia ankstesnio, 2007 m. išleisto topinio modelio SA-7 tradicijas, tačiau naujasis grotuvas turi gerokai daugiau funkcijų. Atkuriami ne tik optinių CD ir SACD diskų įrašai, bet ir šiuo metu itin aktualios aukštos raiškos FLAC bei DSD bylos. „Marantz SA-10“ užtikrina tris tokių įrašų atkūrimo būdus. Pirmiausia, juos galima išsaugoti CD-R (RW) arba DVD-R (RW) diskuose kaip įprastas duomenų bylas. Naujasis grotuvas atkuria įrašus iš išorinės USB atmintinės arba kietojo disko. Be to, grotuvą galima naudoti kaip išorinį skaitmeninį analoginį keitiklį (DAC), kartu su kompiuteriu prijungus per USB sąsają. Šiuo atveju duomenis nuskaito kompiuteris. „Marantz SA-10“ palaiko visus modernius formatus, įskaitant WAV ir FLAC iki 32 bitų/ 384 kHz (naudojant su kompiuteriu) bylas ir iki 24 bitų/192 kHz įrašus, kai grotuvas pats atkuria bylas, bei DSD iki 11,2 MHz bylas. Grotuvas ne tik tiksliai nuskaito informaciją, bet išgauna ir smulkiausius skaitmeninių muzikos bylų niuansus.

Optinius diskus SACD, CD, DVD-R/ RW ir CD-R/RW atkuria specialiai šiam grotuvui sukurtas firminis įrenginys SACD-М3. Tai naujausias diskų nuskai­tymo aparatas, kurį Kenas Ishivata taip apibūdina: „Jau pirmųjų mūsų CD grotuvų stiprioji pusė buvo mechaninė įranga, tokia pati situacija susiklostė ir su SACD grotuvais. Žinoma, dėl to mes turime papildomų išlaidų, tačiau tai neišvengiama, jei norime sukurti ką nors ypatinga. Be to, šiuo metu rinkoje ne tiek jau daug yra SACD diskus atkuriančių įrenginių. Toks įrenginys negali būti pigus, todėl jis integruojamas tik mūsų elitiniuose modeliuose.“

Kitas svarbus sprendimas priimtas dėl skaitmeninio analoginio keitiklio. „Marantz SA-10“ iš esmės neturi įprastų DAC mikroschemų. Technologija „Marantz Musical Mastering“ (MMM) skaitmeninį informacijos srautą išradingai paverčia analoginiu signalu, todėl neatsiranda trikdžių, kuriuos reikėtų slopinti. „Ma­rantz“ įdiegė dviejų etapų procesą: МММ keitiklį ir МММ transliavimą. Vietoj dažniausiai naudojamos raiškos mažinimo („down-sampling“) funkcijos modelyje „Marantz SA-10“ skaitmeninė informacija konvertuojama į DSD256 (11,3 MHz arba 12,3 MHz) formatą naudojant technologiją „Marantz Musical Mastering“. Grotuve įrengti 2 etaloniniai taktiniai generatoriai užtikrina, kad visi skaitmeniniai signalai tiesiogiai konvertuojami į DSD256, o tai yra 4 kartus daugiau nei standartinė SACD raiška. Nekinta diskreditacijos dažnis, vartotojas pagal savo skonį gali pasirinkti vieną iš dviejų skaitmeninio filtro režimų. Antroji „Marantz Musical Mastering“ sis­temos dalis – МММ transliavimo sistema paruošia DSD256 bylą grotuvo analogin­iam išėjimui.

Vienas iš svarbiausių modelio SA- 10 kūrėjų vyresnysis elektronikos inžinierius Raineris Finkas minėjo: „Ka­dangi kompanijoje „Philips“ dirbau jau 9-ojo dešimtmečio pabaigoje, kai buvo kuriami „Bitstream“ (paskutinysis buvo DAC-7) tipo keitikliai, galėjome remtis šia patirtimi ir sukurti mūsų nuosavą „Bitstream“ konverterį grotuvui SA-10“. МММ keitiklio produktas yra jau analogi­nis signalas, kurį sudaro itin aukšto dažnio impulsų srautas. Kadangi sudėtingiausia skaitmeninio apdorojimo dalis jau atlikta, pakanka šį srautą perleisti per kokybišką žemųjų dažnių filtrą – gaunamas itin švarus analoginis garso signalas. Tai pa­prastas ir elegantiškas DAC sprendimas bei unikalus „Marantz SA-10“ privalumas.

„Marantz SA-10“ turi koaksialines ir optines jungtis, asinchroninį USB (B tipo) ir įprastą USB lizdus su „iOS“ įrenginių palaikymu. Skaitmeniniai įėjimai izoliuoti, todėl slopinami iš signalo šaltinio ateinan­tys trikdžiai.

 

Integrinis stiprintuvas „Marantz PM-10“

Geriausiu grotuvo „Marantz SA-10“ partneriu gali tapti integrinis stiprintu­vas PM-10. Ankstesnį elitinį „Marantz“ stiprintuvą SC-7/MA-9 sudarė dviejų blokų įrenginys: priešstiprintuvis ir ste­reofoninis galios stiprintuvas. Modernios technologijos leido sukurti tobulesnį įrenginį ir išsaugoti aukščiausią skambesio kokybę. „Marantz PM-10“ korpuse įrengtas priešstiprintuvis, du galios stiprintuvo monoblokai ir diskretinis fonokorektorius dar­bui su MM ir MC tipo vinilo galvutėmis. Nau­jame stiprintuve įdiegta visa balansinė grandinė, nuo priešstiprintuvio įėjimų iki diferencialinių išėjimo grandinių. Sti­printuve įrengti 3 pagrin­diniai maitinimo blokai: priešstiprintuviui ir at­skiri blokai kiekvien­am galios stiprintuvo kanalui. Taip pat įrengtas atskiras mikroproce­sorinio valdymo mod­ulio maitinimo blokas, todėl garso signalas per­duodamas be trikdžių, kuriuos sukeltų valdymo grandinės poveikis.

M o d e l y j e „ M a ­rantz PM-10“ įdiegta impulsinė stiprinimo technologija užtikrinadidelę išėjimo galią: esant 8 omų apkrovai, stiprintuvas į kiekvieną kanalą nukreipia iki 200 W, esant 4 omų apkrovai – 400 W. Tokia galia leidžia „Marantz PM-10“ pa­tikimai valdyti galingas akustines sistemas ir sėkmingai atkurti sudėtingų muzikos kūrinių dinaminius kontrastus. Aparate įrengtos dvi balansinių XLR įėjimų poros ir 4 nebalansiniai RCA įėjimai. Taip pat yra tiesioginis galios stiprintuvų įėjimas ir linijinis analoginis išėjimas. Kokybiškas fonokorektorius su diskretiniais elemen­tais puikiai atkuria signalą iš galvučių su judančiu magnetu (MM) ir judančia rite (MC).

Priešstiprintuvio grandinėje įprastų operacinių stiprintuvų schemas pakeitė hiperdinaminiai „Marantz“ stiprintuvo moduliai (HDAM-SA3). Tai kompaktiniai stiprintuvai, kuriuose vietoj mikroschemų naudojamas diskrečių elementų rinkinys, gerinantis dinaminį diapazoną ir dažnines charakteristikas. Grįžtamojo ryšio technologija užtikrina ypač mažus iškraipymus ir tolygią amplitudinę dažnių charakteristiką, todėl klausytojas gir­di dinamiškesnį ir subtilesnį muzikos kūrinių skambesį. Geriausią garso kokybę užtikrina specialus režimas „Purest Mode“, atjungiantis visas nereikalingas grandines. „Marantz PM-10“ galima naudoti ir kaip stereofoninį galios stiprintuvą, pasirinkus režimą „Power Amp Direct“. Šiuo atveju signalas iš galinėje korpuso dalyje įrengto įėjimo tiesiogiai siunčiamas į stiprintuvo galines grandines.

Kaip ir grotuvas „Marantz SA-10“, stiprintuvas PM-10 sukurtas laikantis griežčiausių firminių standartų. Dviejųsluoksnių pagrindas su ištisa vario danga efektyviai slopina mechaninius ir elek­trinius trikdžius. Korpusą sudaro storos aliuminio plokštės. Abu įrenginiai turi lieto aliuminio kojeles. Iš itin gryno vario pagamintos specialios sraigtinės kolonėlių jungtys „Marantz SPKT-100+“ patikimai fiksuoja storus ir kietus akustinius laidus.

 

Reziumė. Naujai referensinės įrangos serijai „10 Series“ demonstruoti Kenas Ishivata pasirinko naujausias britų gam­intojo „Q Acoustics“ kolonėles „Concept 500“, kurios pirmą kartą buvo pristatytos 2016 m. pavasarį Miuncheno „High End“ parodoje. Eindhovene klausytojus žavėjo subtiliausi muzikos kūrinių niuansai, ypač ryškūs didelės raiškos įrašuose. Sti­printuvas itin patikimai valdė akustines sistemas. Naujosios „Marantz 10 Series“ modeliai užtikrina aukščiausios kokybės skambesį. Naujoji serija ištikima devizui, kurio „Marantz“ kompanija laikosi daugelį metų – „Because music matters“.

Šaltinis: audio & video.

Komentarai

Palikite komentarą

Naujienlaiškių užsakymas

Į viršų